Dorky - fotbálkový klub

AKTUALITY
KÁDR
KONTAKT
GUESTBOOK

Aktuality


23|10|06 Aby zelená byla zelenější

Zelená srdce, zelené mozky!Zelená cunami spláchla neratovická háďata podnikající první nesmělé krůčky na horké půdě nemilosrdné třetiligové arény. Krůčky o to nesmělejší, že hadi nemají nožky. Zato dlouhé, dokonale tvarované dolní končetiny Dorek zpevněné pravidelnými turnaji na rotopedech jsou proslulé krutou neomylností, s jakou již půtuctou sezónou zadupávají do země míčky všem, kdo se opováží požádat o jejich body.

1. kolo
Kobra — Dorky 5:7 (15:17)
Hráno 15.10.06 v Neratovicích
Zápis z utkání

Novopečený kapitán Trikoš si dovolil zalaškovat s vrtkavou přízní náročných ultras a na cestu do malebné horské vísky, kde buhvíproč nemají v lásce ratovici, nepřibalil do chlebníku zářivé letní posily Renaldinha a Monikaká. Nesnadného úkolu rozšířit oldskůlové evangelium vezi nevěřící seveřany se tak chopila sestava prošpikovaná prověřenými a svištícími míčky ošlehanými veterány, jejichže jediné elko dokáže vehnat slzu dojetí do oka každého pamatujícího fotbálkového labužníka.

Tvrdý, férový a neústupný, přesto vždy skromný a ostýchavý, takový je náčelník Dorek Trikoš. Poslední dva přívlastky mu pomohly vyřešit zapeklitou situaci hned na začátku své, jistě úpěšné a dlouholeté, hrůzovlády. Po pečlivé analýze zápisového listu seznal, že počet volných míst v základní sestavě není ve shodě s počtem udatných bojovnic, které s sebou do nehostinných polárních končin vláčí. Jeho nejryzejší charakterové vlastnosti se v něm vzepjaly mocným náporem a s obrazem svatého Mirka Dušína před očima posadil sebe sama na lavičku náhradníků.

Zkušenosti. Zkušenosti a zase zkušenosti. Jiní se lopotí jak nastydlí jezevci, urputně točí tyčemi a stříká z nich pot na všechny strany, aby lahodné bodové many okusili, ne tak Dorky. Z krásných a protřelých divoženek místo potu prýští v mamutích dávkách zkušenosti. A hned na prvním místě destatera fotbálkového veterána je zlatým písmem vytesáno: ZAČÁTKU KLÁNÍ NEPŘEPÁLÍŠ. Dorčí panny se kánonu držely vzorně a pustily prchlivé soupeře do šálivého vedení 3:1 na zápasy.

Náhodným přihlížejícím se nad takovou troufalostí tajil dech, avšak znalí fanoušci již věděli. A věděl i kapitán Trikoš, a věděly i všechny ostatní válečnice zeleného kříže. Do souboje dorky proti muži totiž nastoupil Kačí a hned po něm se ke stolu postavili čtyři jezdci apokalypsy, aneb nezničitelná dorčí čtyřka. Vyrovnáno. Dědek Osud by se musel sám před sebou stydět, kdyby utkání nadělil jiný poločasový výsledek.

Zelená dala zelenou, pivo dalo pivo, a Mirka Dušína na Trikošově sítnici vystřídal sketa Bohouš. Dost bylo skromnosti, ctnosti a neomylsnosti, nasaď se do druhé půlky a podělej zápisák, našeptával Bohouš, a nezkušené kapitáně jej poslechlo. Zmatlaný zápisák se však nakonec podařilo úspěšně resuscitovat, Dorky oba zbytečně odehrané zápasy úvodu druhé půle zopakovaly se stějně úspěšným, vítězným koncem.

Mečból v jedničce s ledovým klidem na tváři a planoucím ohněm v srdci proměnil Karnát, a neratovickými paneláky dlouho do noci otřásal vítězný dorčí pokřik. S rozmrdaným městem za zády se pak líté nájezdnice vydaly na dlouhou cestu zpět do tepla něžným smogem přikrytého velkoměsta.