Dorky - fotbálkový klub

AKTUALITY
KÁDR
KONTAKT
GUESTBOOK

Aktuality


03|02|06 Sisyfovská práce

Sisyfovská práce Ať se mrcha Štěstěna klidně ku*ví se svými oblíbenci, ať na nás bídák Osud plivně další jedovatou slinu, ať si černá Beznaděj dál neodbytně buší na dveře, nebojácné Dorky budou dál před sebou valit balvan, na který kostnatá ruka Hádova hřbitovním švabachem vyryla nápis 3. středočeská.

8. kolo
Dorky — Complex Sfumáty 4:8 (13:16)
Hráno 22.1.06 ve Visitoru
Zápis z utkání

Ač zocelen žárem tisíců bitev, stovkami soubojů na život a na smrt, desítkami smrtelných zranění a jednou hádkou s Trikošem, ani s patřičným časovým odstupem není Kapitán Karnát s to myslet na utkání s Complexem bez komplexu malomyslnosti. Vždyť ten fotbálek nedělá pro sebe, potí krev a utrhává si míčky od huby jen z čiré lásky ke svým oldschoolovým bližním. A pak se mu fotbálkový bůh vysměje do starostmi zvrásněné hmoty, jež kdysi bývala obličejem.

Nic neponechá náhodě. Jako pečující otec svolá do zbraně své nejzdatnější dcery, vlastníma rukama narovná a očistí každé stéblo trávy na stadionu, osobně doručí kapříky na patřičná místa a s mateřskou něhou je soustíčko po soustíčku vloží na lízací orgány patřičných osob, obstará potřebně subjektivně objektivní mrdkomediální prezentaci v oficiálním tévé magazínu 3. ligy, třikrát oběhne hrobku svatého Góla s olivovou ratolestí za uchem a s elegancí sobě vlastní provede strašlivé lasiččí válečné tance. S pocitem dobře odvedené práce pak se sluncem v duši a pevnou rukou pozvedne válečnou sekyru a zavelí ke zteči. Ještě netuší, jak marné bylo jeho konání.

Když Bohouš zjistil, proč se Dlouhému bidlu říká Dlouhé bidlo, bylo to překvapení nemilé. Když si mezihvězdný posel míru vybral za svou příští destinaci Českou republiku, bylo to překvapení osudové. A když jedna moudrá paní šla proti proudu a názoru většiny, bylo její překvapení nezáviděníhodné. Nic z toho se ale nevyrovná okamžikům hrůzy, když Dorky s kapitánem v čele bezmocně sledovaly, jak se jim zrádná mrcha utkání zlomyslně vymyká z rukou a zaprodává své půvabné nohy do rukou lačných soupeřů. Nejprve s nimi zaflirtovalo sladce hladce vyhraným prvním zápasem, aby pak zadupalo do země křehké dorčí city a dýkou zrady rozpáralo jejich mladá dívčí srdce.

Co bylo špatně? Všechno, a přece nic. Dorky nehrály zle, kvalitou je Complex nepřevyšoval, ani štěstí se k nim neobracelo zády více než obvykle. Přesto skončila většina her výsledkem nepříznivým a nežádoucím. Jak je to možné? Proč? Jak? Vo co komu de?

96 % vesmíru se skládá z neznámé hmoty, Sparta je na sestup a Yvetta má oční problémy. Svět je plný záhad a prohra Dorek se Sfumáty se řadí k těm nejtajemnějším z nich. Arthur C. Clarke, Erich von Däniken i Jan Tuna volají obden. Než by si ale ušpinily svá lepá těla v mediální žumpě, zůstanou Dorky raději samy se svým trápením. Život na okraji společnosti, žiletky k snídani, čegevara na rameni, punk's not dead…


Na znamení zármutku nad krutou prohrou zůstane tento článek navždy bez gradace, pointy a smysluplného závěru, a bude zahalen v černé barvě. Každý, kdo ho dočte až sem, musí navíc podržet minutu ticha a zaslat všem členům představenstva a. s. Dorky povzbuzující textovou zprávu. Kdo neumí povzbuzovat, napíše alespoň něco dekadentně zvrhlého.