Dorky - fotbálkový klub

AKTUALITY
KÁDR
KONTAKT
GUESTBOOK

Aktuality


11|11|05 Zpátky do těch dětských let

Zpátky do těch dětských letJiž téměř 5 krásných let se pražská 3. liga může chlubit třpytivým klenotem jménem Dorky (dříve známé jako THC). Tak dlouho 3. ligu žádný jiný tým nehraje!

Už jen okoralí starci a David Juránek z Progresy pamatují, jak tato obdivuhodná tradice započala. Ano, bylo to tehdy, v památném prvním zápase léta Páně dva tisíce a kousek, kdy THC ztratila ligové panenství a pokořila Progresu 8:4. Soupeři po tomto drastickém zážitku raději na několik let prchli do 2. ligy, ale historie se opakuje, každý kruh se jednou uzavře, časová spirála nemá slitování a Sparta je věčná, takže ze spárů kapitána Karnáta a jeho bandy neunikli.

2. kolo
Dorky — Progresa 7:5 (17:15)
Hráno 20.10.05 u Petárka

Vzhledem k nekomerční povaze celého projektu se rekonstrukce památné bitvy lišila v několika detailech. Dávno zrušenou Ploutvonožku vystřídala moderní fotbálková aréna U Petárka, starý dobrý zelený trávník nahradilo na stolech ledově chladné sklo, žlutočerní pinďulíci podstoupili odtučňovací kůru, pětka už není mincí jedinou vyvolenou a do stolů můžete cpát kdejaký šrot, a přecitlivělí rádobyfotbalisti se omotáváním madel brání vzniku mužných fotbálkových mozolů.

Jiné bylo i obsazení hlavních rolí. Proměny kádru Progresy nechť okomentují fooshistorici z druhého tábora, na straně Dorek každopádně chyběly dvě hráčské legendy a miláčci ochozů, ostrostřelec Péťa a oldschoolový ďáběl Kamča. Zdatnou náhradou se stala fotbálková múza Bára a její věrný druh Ráďa.

Co ale zůstalo, byly tři body pro Dorky a svižný herní projev, který již léta přivádí do extáze hordy fanynek, toužících alespoň po otisku míčku z Kačího či Maginovy kopačky na svých sametových bříškách.

Zpočátku vyrovnaný duel nabral bohulibý směr vítěznou jedničkou a čtyřkou, a definitivně zaparkoval v garáži bohyně Niké po mečbolu Báry, jíž snad vedla ručku sama antická nadžena.

Vítězství lehké jako pírko, sladké jako med a hřejivé jako fernet. Setkání s minulostí Dorky přestály se statečností sobě vlastní, časová spirála protnula svoji osu a povznesla symbolicky znovuzrozené sportovkyně do vyšší dimenze fotbálkové existence (neplést s druhou ligou!), plné ještě lepších výkonů, klasičtějšího oldschoolu, karnátovějších karnátů a třetějších třetích lig.