Dorky - fotbálkový klub

AKTUALITY
KÁDR
KONTAKT
GUESTBOOK

Aktuality


02|04|05 Dorky se už bodů neštítí

Zatímco redatorský tým těchto stránek dělá mrtvého brouka, tým statečných Dorek nespí a dál se protlouká zapadlými zákoutími Bohem zapomenuté třetí ligy. Nedbá na nástrahy a nebezpečenství a než pro slávu a věhlas, spíše proto, že si už nikdo nedokáže představit, že by tomu bylo jinak, nevybíravě sráží na kolena soupeře mladé i zkušené, perspektivní i patetické.

Pojďme se společně na chvíli zastavit a krátce si připomenout minulé díly tohoto monotematického seriálu, jehož vrtošivý scénář dovedl naše milé holky až tam, kam se většina smrtelníků nikdy neodvážila. Na 3. místo ligové tabulky.

3. kolo
Dorky — JZD 7:5 (17:12)
Hráno 5.12.04 u Petárka

Hladký průběh zápasu zkomplikovali neschopní jedničkáři Kačí s Karnátem a mimořádně tužkující Magin, který výkony zastoupil nominací na zápas nepolíbeného Trikoše.

Hrozící remízu jsme odvrátili až ve volném nasazení a ukázali bývalým prvoligovým patriciům, že plebejové z nižších soutěží taky umí poctivě vzít madlo do ruky.

5. kolo
Luka City Snipers — Dorky 9:3 (20:9)
Hráno 9.1.05 v Suché dásni

Nepřiměřeným tréninkem na pronajatém fotbálku nadopovaní Snipeři se ukázali být Stanislavy Grossy třetí ligy, kteří se neštítí v honbě za falešným pozlátkem virtuálních bodíku užít jakýchkoliv prostředků. Neopouštěj staré věci pro nové, praví klasik, a právě tak zní i obžaloba našich bývalých kamarádů z modročerveného fotbálkového nebe: Snipeři beze špetky studu opustili starý dobrý old school a potopili Dorky nezáživnou pinkanou, okoukanou na turnajových orgiích vyznavačů robotické nudy.

Zaskočené superholky ani nestačily zatlačit slzu vzpomínek na třeskutá klání v duchu staré školy, a už podepisovaly zápis s potupným výsledkem.

6. kolo
Dorky — Grup šikana 3:9 (8:19)
Hráno 29.1.05 u Petárka

Někdo v té naší milované lize musí být nejlepší, s tím holt jeden těžko něco nadělá. Letos vyšel černý Petr na pěkné kluky (jak je ohodnotila Bára) z Říčan u Prahy. Upřímnou soustrast a tři body v exkluzivním zlevněném balení si odvezli jako vejslužku k novoroční oslavě i z našeho skromného doupátka.

8. kolo
Rychlá rota — Dorky 5:7 (16:15)
Hráno 13.3.05 v Bull dogu

V útulném prostředí klubíku Bull dog's, hned vedle sázkové kanceláře, televize, baterie šipek a automatů, se odehrála bitva jen o něco méně vyrovnaná a lítá jako ta z počátku sezóny.

Soupeři, ambiciózně okupující postupové příčky, jako by se zalekli věhlasu dorčí party, který v podlení době stále roste díky neobyčejným úspěchům spřízněného magazínu Dorka, dobývajícího český novinový trh. Jako na stříbrném podnose odevzdávali poslušně legy do něžných rukou překvapených cvičenek a ty jen nevěřícně kroutily tyčemi.

Ke škodě kultivované atmosféry zpočátku plovoucí nad hrací plochou se časem Chip s Dalem a Gedžitkou jali nahrazovat intenzitu herní intenzitou verbální a podrážděné diskuse o pravidlech existujících prokládali vymýšlením pravidel nových, zřejmě vytažených z kuchyně Rosengartu, leč zatím neexistujících. Kapitán Karnát, známý odpůrce filosofie velkých slov a malých činů, na protest opustil po osmém zápase zbylé tři Dorky uprostřed bitvy a šel zalévat kaktusy.

Ani ve třech neměli stateční borci problém dotáhnout souboj do vítězného konce a poslat tak sladkou tříbodovou pohlednici Báře, toho času honící prkýnka kdesi za horami a doly.

10. kolo
JZD — Dorky 3:9 (7:20)
Hráno 1.4.05 U Žilinů

Vítězství hladké jak dětská prdélka. Po prvních dvou oťukávacích duelech a stavu 1:1 Dorky nemilosrdnou šňůrou sedmi vítěztví 2:0 za sebou rozhodly zápas a odrazily se do dosud neprobádaných výšin ligové tabulky.

Trenér se po zápase svěřil novinářům, že je spokojen především s výsledkem, zatímco herní obraz musí ještě doznat výrazného zlepšení, pokud chce tým pomýšlet na účast v pohárové Evropě. Potěšila ho i stoprocentní úspěšnost standardtních situací – jedniček a čtyřky – jež jsou základním stavebním kamenem moderního fotbalu.

"Prostě jsem do toho praštil a spadlo to tam," popsal svůj podíl na výsledku kapitán Karnát, který nastoupil netradičně v útoku a podařilo se mu několikrát rozvlnit síť. "Druhá liga nám bude ležet u nohou," vykřikoval opodál nadšeně Beton v bráně, ale to už ho ostatní hráči táhli pod studenou sprchu.

Fotbaloví odborníci kroutí nad výkony Dorek hlavami a mluví o nich jako o štice ligy. Jak daleko to ještě tahle parta veteránů může dotáhnout? Je to jejich poslední šance něčeho dosáhnout před koncem kariéry? A nebo je to labutí píseň fotbalového domova důchodců?