Dorky - fotbálkový klub

AKTUALITY
KÁDR
KONTAKT
GUESTBOOK

Aktuality


02|12|04 Prvních šest bodů pochopilo, kam patří

HuráPo smolném vstupu do naší milované 3. ligy jsme dali hlavy dohromady a nasadili zbraně těžkého kalibru: 100%ní docházku, železnou disciplínu, touhu po vítězství, taktickou vyspělost, a hlavně nepřetrénovanost, navenek mazaně maskovanou zdánlivou nerozehraností.

Zaslouženou odměnou jsou dvě vítězství nad papírově slabšími týmy, Stereonukleoz a Bažinou H.

2. kolo
Stereonukleoz — Dorky 5:7 (14:16)
Hráno 8.11.04 v Bažině

Do hluboké Bažiny uprostřed temných povltavských mokřin dorazily Dorky v kompletní, již z dálky hrůzu nahánějící sestavě. Zatímco se bojovníci sžívali s bitevní arénou, jal se kmenový šaman vzývat duchy předků a prosit o seslání smrtícího vúdú v podobě správné zahajovací sestavy. Odpovědi se k hanbě starých božstev nedočkal, nicméně následně shledal svou tělesnou schránku náročnými rituály znavenou a energie zbavenou, k účasti v prvním dějsví klání zcela nepoužitelnou. I zajásal, jaké to znamenité znamení mu záhrobí zjevilo, a sebe sama chutě na lavičku posadil.

Co odtamtud spatřil, potěšilo jeho tisící válečnou vřavou zakalený zrak. Lítý a syrový boj, nespoutaný nudnými vymoženostmi moderního fotbálku, stará dobrá třetí liga s nasazením a důrazem, kam ještě neprosákla nákaza z technickou hrou prohnilé 1. a 2. ligy.

Obě strany se střídaly ve vedení a drama se stupňovalo až do poločasového stavu 3:3. Během hojení ran a sčítání ztrát o přestávce zarmoutila všechny věrné Dorky především skvrna na jindy čistém štítě rytíře jedničky a mušketýra sólové hry Kačího. Ano, i ti největší z největších musí snídat skromnost a obědvat pokoru a mít na paměti, že vždy bude někde sok nad jejich síly. Oblaženy tímto hlubokým ponaučením, vyrazily nezkrotné dorostenky vstříc vítězství.

Čestné místo na vyhřáté lavičce zaujal na krátký okamžik Trikoš, naopak svěží a odpočatý kapitán pozvedl prapor kmene a zatroubil k drtivému útoku. A jak zatroubil, tak se také stalo, stereosoupeři již více nestačili zběsilému třetiligovému tempu a velkoplošná obrazovka zavěšená nad arénou záhy hlásila nediskutovatelný stav 3:7. Konečnou podobu výsledku pak dal před již poloprázdnými tribunami nenapravitelný lidumil Trikoš, který nezištně využil své nominace do jedničky a volného nasazení a ušetřil domácí debaklu.

Trikošova účast v zápase s sebou nese i takovou malou perličku na závěr pro fanoušky statistik – u všech pěti výher na kontě soupeře měl tu čest asistovat právě on. Respekt!

4. kolo
Dorky — Bažina H 9:3 (21:9)
Hráno 25.11.04 u Petárka
Zápis z utkání

Dívčí válka, aneb derby Dorek proti dorkám, dopadla k zármutku všech opravdových vyznavačů fotbálkové emancipace lépe pro nás, s pouhými 20%ty něžného pohlaví v týmu drze se chlubící cizím peřím, respektive cizími ňadry. Krví našich sester jsme bezostyšně pokřtili nové hřiště U Petárka, a ještě jsme to nestřídmě zapili. Styďme se.

Oč méně jí v našem týmu je, o to statečněji se bije. Navzdory bolestivému zranění ruky, u fotbálku zcela klíčové končetiny, způsobenému přespříliš svědomitým tréninkem, odehrála Bára celé utkání bez jediného stínu na svém hvězdném výkonu. Vzdáváme jí proto čest a udělujeme jí bobříka odvahy.

Hned první střetnutí elitních dvojic u rychlých tyčí bylo rozhodující – nevyrovnanější, nejdramatičtější a nejtěsnější. Kapitán s Kačím museli třikrát odvracet matchball, než udolali houževnaté protivnice. Nakonec se povedlo, v důsledku čehož na druhé straně stolu zavládla skepse. Dívky poklesly na duchu, jejich morálka začala klesat s neúprosností Titaniku a pouze odevzdaně sledovaly projektily svištící do jejich brány.

Nemilosrdná mašina jménem Dorky polevila ve svém běsnění až v okamžiku, kdy již nebylo o co hrát, neboli za stavu 7:0. Pak teprve byla masakru nevinných děvčat učiněna přítrž, a to především zásluhou – koho jiného než – Trikoše, který se právě zapojil do hry a nehodlal zůstat nic dlužen své pověsti filantropa tělem i duší. Jeho nekonečným entuziasmem se nakazila i Bára s Kačím a rázem se tři neposlušné bodíky hřály na kontě H.

Vše vrátil do starých kolejí krutý nelida kapitán v jedničce a jako by tím předznamenal velké finále. Do volného nasazení se tradičně prohádal Trikoš, a s Kačím po boku šokoval celý fotbálkový svět pošpiněním panensky čistého prostoru v kolonce svých letošních ligových výher 2 na 2. Ano, dojetím se nám do očí hrnou slzy, je to tak, Trikoš vyhrál 1. zápas! Radujme se, veselme se!