Dorky - fotbálkový klub

AKTUALITY
KÁDR
KONTAKT
GUESTBOOK

Aktuality


19|05|04 Co je to Dorka?

René by se na tomhle webu prý rád dočetl nějaké zajímavosti. Vzhledem k neustálým dotazům (aktuálně třeba Majk v guestbooku) fotbálkistů neznalých sportovní terminologie by možná leckoho zajímalo, co vlastně kruci znamená název Dorky.

Pak tedy vězte, že Dorky znamená dorostenky. Důkazem jsou například kategorie ml. a st. dorky na stránce Českého svazu pozemního hokeje, nebo dorky a dorci na webu národní házené a jakési duatlonové akce. Ve Slaném má dokonce basketbalový oddíl starších dorek své stránky s moc roztomilýma fotkama.

Jméno Dorky jsme si vybrali proto, že po dvou sezónách s katastrofickými výsledky coby Tyrkysová hvězda crew jsme do týmu získali báječnou posilu v podobě sličné Báry. Bára je tuplovaná dorka se vším všudy, ba dokonce i něčím navíc: kromě osobního kouzla a fotbálkových triků v malíčku má i vlohy pro snowboarding, ve kterém slaví nemalé úspěchy. Na její počest jsme se rozhodli zamést neslavnou minulost pod stůl a začít s čistým štítem a novým jménem.

Když jsme vybírali nové jméno, nevěděli jsme, že má svůj význam i v Angličtině. Jak jsme později zjistili, není to nic lichotivého. Dorky je přídavné jméno odvozené od dork, což znamená šprt, idiot, blbec atp. Ostatně, posuďte sami:

A úplně ze všeho nejlepší jsou definice z Urban Dictionary. Doporučuju si je přečíst všechny. Namátkou vybírám:

  • (n)a whale penis - The blue whale has the biggest dork on earth
  • someone thats: a loser, clumsy, stupid, has no common sense - You can be a total dork at times..
  • An individual who is typically a little off-beat. Often characterized by glasses, annoying laughs, rather un-entertaining jokes, and obsessions with games like "War Craft" and/or any other p.c. or system video games.
  • A dork is the lowest member of the social food chain. Dorks have little if any friends, and always act in bizzare manners such as purposfully acting retarded or spastic.