Dorky - fotbálkový klub

AKTUALITY
KÁDR
KONTAKT
GUESTBOOK

Aktuality


13|04|04 Tužka made in Dorka v exportní kvalitě

Očekávaný vrchol sezóny, souboj s Luka City snipers, ukázal Dorkám lákavě pootevřené dveře do fotbálkového důchodu. Bylo by až příliš snadné svést vinu za prokaučink na některé členy mačaftu, prohráli jsme to všichni svorně a jednotně jako tým a tým jako celek tím pádem stojí za...

16. kolo
Dorky — LCS 4:8 (14:17)
Hráno 4.4.04 v Lužické
Zápis z utkání

...všechny peníze? Starou bačkoru? Svým kapitánem a vyjadřuje mu bezmeznou důvěru? Laskavý čtenář si sám doplní patřičný výraz, hodnotit samy sebe samo sebou Dorkám nepřísluší.

Slavnostní a po všech stránkách výjimečnou atmosféru klání hned zpočátku narušila nekompletnost domácího souboru, zapříčiněná neočekávanou absencí trikaté dorky, léčící si kdesi v Měcholupích těžká zranění způsobená předchozí nadměrnou společenskou aktivitou. Kapitán ze staré školy Jardy Hřebíka se tím dostal do nečekaných obtíží. Pro jeho koncepci, stavějící na dokonalé disciplíně, organizací hry, taktické vyspělosti a také na velmi úzkém kádru, byla ztráta jedné z figurek na šachovnici zápisového listu doslova ranou do vazu. Jak říkával jeho ctěný mistr, nevadí, když hráč něco zkazí, protože není dost šikovný, hlavně musí být na hřišti a neustále vyplňovat svůj prostor.

Válečná zástava Dorek v zápase hrdě vlála jen v okamžicích, kdy rychlé tyče proháněli Adam s Kačím, kteří se samozřejmou lehkostí likvidovali jednotky sniperů jak na běžícím pásu. Smrtící sestava se ale díky nemilosrdnému diktátu zápisového listu mohla předvést jen třikrát, což znamenalo na vítězství hrubě nepostačující tři body. Jeden bez druhého bojovníci z obávané dvojky bledli, slábli a doslova se ztráceli před očima. Spojení s ostatními členy týmu nefungovalo a sólová vystoupení připomínala plácání velryb na písečné pláži.

Logickým důsledkem těžkého záchvatu tužky byla ztráta všech zbylých dvojek a dokonce i našich oblíbených jedniček. Snajpr Ráďa se může po všech koutech 3. ligy chlubit, že se stal teprve druhým ze zástupu elitních třetiligových borců, který dokázal v jedničce porazit mistra "smrtící ruku" Kačího.

Jediná radost, která Dorkám po pádu na samé žhavé dno fotbálkového pekla zbyla, bylo hromadné mecheche 4 na 4, při němž se projevila sehranost a propracovaná strategie, kterou ani nejostřejší tužka nedokáže nahlodat. První čtyřkové vítězství v profesionální kariéře si připsala Bára, zaskakující za "nemocného" Trikoše.

A jaké poučení si z ostudné prohry vzít?

 • Není důležité vyhrát, hlavní je dobře si zakopat
 • Buď to hrát pořádně, nebo to radši nehrát vůbec,
  1. a proto s tim radši seknem, dokud je čas
  2. a proto budem trénovat až do roztrhání těla
 • Bez Trikoše to prostě nejde, sice skoro všechno prohraje, ale to ostatní motivuje k výhrám :-)
 • Stejně jde o ho*no, tak proč si s tim lámat hlavu
 • Hřiště v Lužické je prokleté a domácí tým tam vždy třikrát za sezónu prohraje 4:8, s tim se nedá nic dělat
 • I Real Madrid doma občas prohraje a fanoušci ho kvůli tomu neopouštějí. Dorky jsou tým mého srdce a navždycky budou!
 • Luka City jsou prostě lepší to přece ne, sakra

Každý si vybere možnost, která je mu blízká, členům poraženého týmu radím č. 1 nebo č. 2.