Dorky - fotbálkový klub

AKTUALITY
KÁDR
KONTAKT
GUESTBOOK

Aktuality


01|04|04 Když tě elko opustí, na bodíky nemysli!

Disciplína, taktika a dokonalá sebekontrola. To jsou další skvělé vlastnosti, které Dorky předvedly v zápase proti RyBě B. Ačkoliv měly utkání plně ve své moci, ovládly své nejnižší pudy a na poslední chvíli dokázaly zvrátit vítězství na stranu soupeře.

13. kolo
RyBa B — Dorky 7:5 (16:12)
Hráno 19.3.04 v Bažině

V male sestavě jsme vytáhli buzoly, zavzpomínali na své cestovatelské vášně a podstoupili dlouhou a náročnou cestu do končin živou bytostí neprobádaných. V dalekých jižních krajích jsme pobili mnoho démonů a draků, vydrancovali mnoho cizích království a nakonec jsme do jednoho zapadli do hluboké Bažiny.

V prvních dvojkách jsme si silného soupeře oťukali a zjistili jsme, že naše rutinérsky přesná a smrtelně efektivní hra by na ně měla bez potíží stačit. Dvě hry jsme v tréninkovém tempu vyhráli, zbylé dvě jsme nechali domácím, aby si neutrhli ostudu před zástupy sličných fanynek.

Další dvě diciplíny — Kačího jednička a čtyřka — jsou tak trochu naší srdeční záležitostí. Ačkoliv nebylo úplně fér takhle zneužívat své síly, byli jsme nesmlouvaví a bezohledně jsme si v obou trochu namastili ega.

Sice jsme se dobře bavili, ale stav 4:2 pro nás už byl na pováženou. Tady končila všechna legrace, protože stačilo se již jen párkrát neovládnout a mohli jsme domácí připravit o body. Svolal jsem proto taktickou poradu a apeloval na naše borce a jejich smysl pro povinnost. Vždyť jakou radost by nám mohlo přinést případné vítězství, kdybychom jím napomohli strašnému pádu našich drahých soudruhů LCS do bezedné druholigové propasti. Ano, pouze prchavou a povrchní.

S vědomím, že každé další zaváhání se trestá body jsme nastoupili do druhého poločasu. Tíha zodpovědosti ale byla obrovská a hned v prvním zápase jsme pod ní s Ondřejem padli na kolena. Vedli jsme a nepříjemně soupeře tlačili, vítězství se nám houpalo nad hlavou jako Damoklův meč. Pak jsme si ale vzpomněli na Reného a jeho děti, vkládající do nás bezmeznou důvěru a bezelstně svěřující svůj osud do našich nešikovných rukou. Do žil se nám vlila nová vlná odhodlání, zaťali jsme zuby, zavřeli oči a v tichosti zápas protrpěli až do milosrdné prohry.

První krok byl naštěstí nejtěžší, pak už to šlo snáz. Zbývající tři dvojky i jedničku jsme úspěšně a s rozvahou starých fotbálkových harcovníků přenechali soupeřům. Až ve volném nasazení, kdy už bylo nebezpečí bodového zisku definitivně zažehnáno, si Kačí s Honzou tochu vyhodili z kopýtka a dovolili si nezodpovědně ukázat zlomek naší skutečné síly.

Dokázat se ovládnout, potlačit v sobě mrzkou touhu po vítězství a podřídit osobní zájmy vyšším cílům, to je ctnost, za kterou by se nemusel stydět ani hrdý samuraj. Jsem proto jako náčelník kmene na své Dorky na výsost pyšný a vyjadřuji jim tímto své uznání. Hlavní je neusnout na vavřínech a dál bojovat za lepší a krásnější 3. ligu!