Dorky - fotbálkový klub

AKTUALITY
KÁDR
KONTAKT
GUESTBOOK

Aktuality


03|03|04 Nejtěžší prohra v historii klubu

Obratným manévrem se loď s posádkou z planety Dorek vyhýbá černé díře jménem Druhá liga. V neděli nabrala kurz hospoda U rytíře a během doplňování zásob potěšila domorodce třemi třpytivými bodíky.

11. kolo
TJ Sokol Jino — Dorky 10:2 (21:8)
Hráno 29.2.04 v Rytíři

Dorky dobře vědí, že pro přežití v dnešním krutém světě nestačí pouze hbité a silné ruce, ale je třeba tužit i ostatní části těla. V čase požehnané sněhové nadílky proto nelení a za pomoci dřevěných prkýnek neohroženě zdolávají strmé srázy alpské vrchoviny. Dorka nejdorkovatější, nejmladší a nejkrásnější, Bára, tak činí dokonce závodně, profesionálně a reprezentačně a jako jediná proto momentálně nepomáhá svým spolubojovnicím na cestě za záchranou před pádem do druholigové propasti.

Po přistání v Rytíři si Dorky mohly s úlevou oddychnout, že aklimatizace z vysokohorských podmínek nebude tak náročná, jak se obávaly. Čestní Sokolíci se totiž ohleduplně rozhodli toto prostředí svým hostům co nejlépe zprosředkovat. Nejvíce se jejich snaha projevila na místě nejdůležitějším, sice na hrací ploše robotických stolů, která si nijak nezadala s třetihorním zvrásněním Dolomit, ba na první pohled od něj byla téměř k nerozeznání. Dorky by tímto rády poděkovaly domácímu týmu za tuto milou pozornost, na níž se jistě nemalou měrou nezištně podílela i manufaktura firmy Rosengart a syn.

Další zvláštností hracích stolů byla jejich nebýbalá technická vypělost, zvláště pak jejich plná digitálnost. Snad z přílišné ostýchavosti, nebo z vrozené nedůvěřivosti k moderním technologiím Dorky odmítly možnost přednastavit výsledek utkání na hi-tech LCD obrazovce a nechat místo svých rukou namáhat obvody mikročipů. Trochu staromódně se postavily k manuálnímu analogovému ovládání, neergonomicky zkonstruovanému v podobě čtyř kovových tyčí a ve slepé víře ve staré pořádky ani nenapodobily domácí hráče, kteří k terminálům přistoupili vybaveni mechanickými elektrostimulačními robocop-rukavicemi a omotali je digitálními flexi-pásky.

K velkému rozčarování Dorek se hra na fotbálkových stolech ukázala být diametrálně odlišnou od ladného vykrajování carvingových oblouků zářivým prašanem. Poblematickou činností bylo především proměňování šancí a kontrola míče. Domácí tým proto brzy získal převahu a tu více, tu méně jednoznačně střádal lísteček z lístečkem na věnci vítězství.

I přes těžkou porážku Dorky nevěší hlavu a mají radost, že si dobře zahrály proti fajn soupeřům. To je rozkaz kapitána, žádný odmlouvání, kluci!